יום ראשון, 26 במרץ 2017

הרב ברלנד: נקודות מפתיעות על הפרשה

שומר ישראל מגישים לפניכם זווית מעט שונה ומעניינית אודות הרב אליעזר ברלנד. כיצד התחילה כל הפרשה. מה טוענים חסידיו של הרב. וגם הקלטות נדירות, ביניהם: תלמיד חכם גדול ומקובל - האדמו"ר מקאליב שמדבר על פרשיית הרב ברלנד. 
26.03.2017 - כ"ח אדר תשע"ז.


חסידיו ומוקריו של הרב ברלנד טוענים כי התלונות נגד הרב הם למעשה עלילה של עבריינים שניסו לסחוט כספית את הרב והישיבה שבראשותו. בגלל הסירוב להיכנע לסחיטה, העבריינים הביאו אנשים ונשים שעזבו את הקהילה בעבר, ואף חלקם יצאו בשאלה, שיעידו נגד הרב ברלנד במעשה פלילים.
כמו כן החסידים טוענים שלמרות הודאתו של הרב ברלנד בפלילים, הם לא מייחסים לכך כל חשיבות כיוון שהרב ברלנד ידוע כרב שמקבל עליו בזיונות ולכן גם פה עשה זאת בכוונה כדי לקבל על עצמו ביזיונות שע"פ החסידות, זו דרך גדולה לביטול גזירות רעות מעם ישראל. 
החסידים אף הציגו קלטת בקולו של הרב "שהודה" על שהפיל את מגדלי התאומים ושרף אוטובוסים ושהוא המחבל הראשי וכו', מעשים שוודאי לא עשה. להלן הקלטת בה הרב אומר: "אני בעצמי החרבתי את ירושלים, הפלתי את התאומים, אני שרפתי את האוטובוסים. אני זה המחבל הראשי -רב המחבלים..."
החסידים גם מביאים לתשומת הלב כי בהודאתו של הרב ברלנד שאמר בבית משפט "על מעשיי בימי התנ"ך הייתה מגיעה שריפה וסקילה" ומאחר שבזמן הסנהדרין העונש האמיתי על חטא אשת איש הוא חנק שנחשב לאחד מארבע מיתות בית דין, ולא סקילה או שריפה או הרג שהם שלושת סוגי העונשים הנותרים, אם כן לטענת החסידים, כי הרב ברלנד לא באמת הודה על המעשים שייוחסו לו. 
כמו כן אשתו של הרב ברלנד, הרבנית תהילה ברלנד אמרה על הודאתו שאולי זה תכסיס להקדים את שחרורו. 

מחשובי האדמו"רים, ומצדיקי הדור, האדמו"ר מקאליב - הרב מנחם מנדל טאוב, הביע תמיכה ברב ברלנד ואמר בהקלטה בקולו:
"מי שנוגע אפילו שערה אחת באדם הצדיק הזה, לבסוף יקבל..- ירחם השם! הרב ברלנד אדם צדיק, ואני יכול להעיד: הכרתי אותו, ראיתי אותו אדם ישר.. אני מבקש שבכל מקומות בתלמוד תורה.. שיגידו פרקי תהלים כדי להציל את האדם היקר הזה שאליו הם צריכים אותו. אשרי חלקו מי שיעזור יראה נחת בכל חיים שלו"
לחץ כאן לשמיעת הקלטה של האדמור מקאליבגם המקובל הרב דוד חיים שטרן אמר אודות הרב ברלנד שאינו אשם ולא עשה כלום ואף הביא עדות אישית מהגאון הקדוש, הרב יעקב ישראל  קנייבסקי זצ"ל (הסטייפלער) וכך אמר בהקלטת וידיאו:
"באו אלי בקשר להאי גאון וצדיק וקדוש הרב אליעזר ברלנד. אני מכיר את הצדיק הזה למעלה מ-50 שנה, אנחנו מדברים, דברנו הרבה ושוחחנו, והוא היה החברותא של הסטייפלר, במשך שנים רבות, והוא היה אז אברך צעיר. "שאלתי אודותיו את הסטייפלר אז הוא אמר לי: 'תדע, הוא בקי בכל התורה כולה איש  צדיק וקדוש!', וזה עדותו מפי גדול הדור, וברור כשמש שלסטייפלר היה רוח הקודש אמיתי. אני הכרתי אותו (את הרב ברלנד) היה לנו הרבה קשרים הרבה עניינים – יהודי מורם מעם, אין כזה יהודי שכולו היה חסד ורחמים, שהיה לו כסף – על המקום הוא חילק את הכל לצדקה, יהודי שמחלק כל כך הרבה צדקות וחסדים ברור לנו שהקב"ה משרה שכינתו על אדם... הוא לא אשם, הוא לא עשה כלום"
 לחץ כאן לשמיעת הקלטת של המקובל הרב שטרן

זמן קצר אחרי שנחת הרב ברלנד בארץ, עלה לשידור הרב שמעון בעדני ואמר בקולו כי אסור לדבר על הרב ברלנד שלא בבית דין ומי שמדבר עליו ייתן את הדין, להלן הציטוט:
"אני אמרתי, יש אנשים מלעיגים - צריך להגיד להם: זה רשעות, אסור לדבר. רק בבית דין. אף אחד לא יכול לדבר על מישהו דבר רע. בגלל שהוא חושב כך אז זכותו לפרסם? זה לשון הרע גמור. זה איסור דאורייתא. הוצאת שם רע, של התלמיד חכם הזה, זה זלזול בתלמידי חכמים. לא כל אחד יחליט על השני אם הוא בסדר או לא בסדר זה רשעות. זה אסור. מי שעושה דבר כזה - ייתן את הדין"

לשמיעת הקלטת של הרב בעדני

גם הרב שלום ארוש יצא להגנתו של הרב ברלנד, ואמר אוי ואבוי למי שיהרהר אחרי הרב ברלנד כמו כן הוסיף שהוא מלאך שעובר בזיונות ורדיפות ללא סוף. הרב ארוש אמר גם כי צדיקים גדולים שהוא בקשר עמהם אמרו לו שהרב ברלנד מכפר על הדור עם הגלות שעבר.

לשמיעת ראיון של הרב שלום ארוש


יש לציין כי הרב ברלנד קרא מתוך מאסרו לכל תומכיו וחסידיו שלוקחים חלק במחאות בעד הרב ברלנד, שלא ישתמשו כלל ועיקר באלימות, וקרא להם "לא להרים יד ולא להתחצף ולא להגיד מילים לא יפות. הכל צריך להיות על פי ההלכה." ואף הוקיע במילים קשות לכל חסיד או תומך שינסה להביע אלימות נגד הצד השני 


הצדיק הגאון הרב דניאל סטבסקי אמר כי יש על הרב ברלנד שמירה מעולה מן השמיים, וכל הבזיונות הוא עשה לעצמו בשביל תיקונים. נסיים עם דבריו המעניינים של הרב מאיר שמואלי, אחיו של המקובל הרב בניהו שמואלי,  בקטע וידיאו שנקרא:
"תיזהרו לדבר על הצדיק הרב ברלנד"  לחצו "נגן"
2 תגובות:

  1. כתבה מעניינת! הגיע הזמן שמישהו יכתוב ישר ולעניין!

    השבמחק
  2. כנסו וקראו גם כאן:

    http://chasifathaemet.blogspot.co.il/2013/08/blog-post.html?m=1

    השבמחק