✯ אינטרנט כשר ומסונן

למי שאין ברירה והוא חייב להשתמש באינטרנט כגון לצרכי פרנסה אז חשוב שיעשה אינטרנט מסונן וכשר כדי שלא יגיע לגלישה של מקומות לא טובים. כי רק ככה אפשר לשמור על עצמך, אחרת ידועים דברי חז"ל שאין אפוטרופוס לדברים אלו של חוסר צניעות.

להלן כמה דרכים ליצירת אינטרנט מסונן:

הבהרה: אינני לוקח אחריות על שום תוכנה או ספק שמציעים אינטרנט כשר או מסונן אלא ע"פ רוב רואים שהתוכנות והספקים כן חוסמים דברים לא צנועים. כמו כן אין לי שום רווח כספי בפרסום שירותים אלו של חברות או תוכנות כלשהן. כמו כן אינני מעודד שימוש באינטרנט כלל.

ספקי אינטרנט:

1. יש אינטרנט מסונן של רימון-אתרוג. אפשר להתקשר אליהם 1800-222-238 ולשאול על חבילות גלישה.
או להיכנס לאתר האינטרנט https://www.etrog.net.il/he

2. יש אינטרנט מסונן של נט צח -  אפשר להתקשר אליהם 072-2727-027 ולשאול על חבילות גלישה.
או להיכנס לאתר האינטרנט http://www.nettzach.co.il

3.  יש אינטרנט מסונן של נטפרי - אפשר להתקשר אליהם 0722-77-22-55 ולשאול על חבילות גלישה.
או להיכנס לאתר האינטרנט https://netfree.link

4. יש אינטרנט מסונן של נתיב - אפשר להתקשר אליהם 074-700-1717 ולשאול על חבילות גלישה.
או להיכנס לאתר האינטרנט https://www.enativ.com

5. אם אין לכם אפשרות כלשהי לשנות את הספק כי אתם לא הבעלים של האינטרנט, אז לכל הפחות אולי תתקשרו לספקי האינטרנט שלכם (הוט, בזק בינלאומי, 012 סמייל, נטויז'ין, ושאר החברות שאתם מנויים אצלהם) ותשאלו אותם אם הם מציעים תוכנות סינון כלשהם. בוודאי שאין לסמוך עליהם אבל אולי גם זה יעזור במשהו כשאין לכם שום אפשרות להחליף ספק כי אתם לא הבעלים)
תוכנת סינון למחשב:

ישנה תוכנת סינון שנקראת K9 Web Protection  (שאינני לוקח אחריות עליה כי אינני יודע אם היא חוסמת הכל אבל היא כן חוסמת הרבה דברים לא טובים)
התוכנה חינמית ומקצועית מאד בתחום סינון התכנים. מכילה אופציות רבות של הגדרות מתקדמות שיתאימו את האינטרנט בדיוק לרמת הסינון שאנחנו נבחר. התוכנה מתעדכנת, כך שהיא תוכל לסנן גם אתרים חדשים שעולים לאויר ותוכל לתקן בעיות שונות ולהשתדרג עם הזמן. כדי להתקין את התוכנה יש צורך להירשם לקבלת קוד (בחינם).

התוכנה מיועדת בעיקר להורים שיתקינו אותה במחשבים של הילדים כי לתוכנה יש סיסמא ואי אפשר להיכנס לאתרים הבעתיים ללא סיסמא. (כמובן אינני יודע אם זה נשמר ב100 אחוז מכל האתרים הבעיתיים לכן אינני לוקח אחריות. והכי טוב לעשות אינטרנט כשר עם ספק כשר)

קודם כל יש להוריד את התוכנה בקישור הבא:
http://www1.k9webprotection.com/getk9/download-software.php
לפני התקנת התוכנה יש להירשם (חינם) באתר הבא ולקבל קוד רישום במייל:
http://www1.k9webprotection.com/getk9/index.php
אחרי שקיבלתם קוד רישום במייל, יש להתקין את התוכנה, להזין את הקוד רישום, ולבחור סיסמא שתשמש אתכם בעתיד.


אינטרנט בטלפונים:

אפשר לשאול את חברות האינטרנט של רימון-אתרוג,  נט-צח, נטפרי ונתיב (בדרכי הקשר שיש למעלה) על האפשרות לחסימת אתרים לא טובים בטלפונים שלכם.

אם אין לכם אפשרות כלשהי לשנות את הספק כי אתם לא הבעלים של הסמארטפון, אז לכל הפחות אולי תתקשרו לחברות הטלפון שלכם  שלכם (סלקום, פלאפון, פרטנר, הוטמובייל, רמי לוי, כולן טלקום ושאר החברות שאתם מנויים אצלהם) ותשאלו אותם אם הם מציעים תוכנות סינון כלשהם לסמארטפונים. בוודאי שאין לסמוך עליהם אבל אולי גם זה יעזור במשהו כשאין לכם שום אפשרות להחליף מנוי כי אתם לא הבעלים)


כמו כן כדאי מראש לקנות טלפון כשר מאשר לא כשר.

כבר ידוע שרוב אותם יהודים שהפסיקו לשמור תורה ומצוות מאז שנת תש"ע (2010) והתחילו להתנהג כמו חילונים זה בעיקר בגלל האייפון והסמארטפונים ושאר הטלפונים "החכמים" שמצד אחד יש להם הרבה כלים נוחים אבל מצד שני מביאים את האדם לגלישה באתרים בעיתיים ואז ההפסד פי 100 מהרווח. אז מה זה שווה כל הכלים המשוכללים שיש בסמארטפון אם בסוף האדם עוזב את התורה והמצוות? והכל מתחיל מגלישה באתר אחד שמוביל לעוד אחד ועוד אחד ואז אין חשק ואין כח לשמור מצוות ואז אין שום רגש חס ושלום לעבודת השם. ככה הכל מתחיל ומסתיים.

אשריו ואשרי חלקו של מי שמתפטר ושובר את הסמארטפון שלו וגם את הטמבלויזיה. כי אין ספק שזה רצון ה'. ויהי רצון ש-ה' יזכה אותנו לעובדו באמת

ניתוק אינטרנט לגמרי:

אם יש לכם מחשב נייד שמתחבר לרשתות זמינות ומאפשר חיבור לאינטרנט במקומות בהם הדבר מתאפשר (כגון אפשרות ל- Wi-fi), יש אפשרות לנתק את האפשרות כך שהמחשב לא יתחבר לאינטרנט. יש אפשרות להגדיר את הדואר האלקטרוני בלבד כך שיהיה ניתן לשלוח ולקבל אימיילים ללא חיבור לאינטרנט.

להורדת התוכנה:

http://anti-net.co.il/?p=426


חוסם פרסומות בדפדפן האינטרנט:

אם אתם משתמשים בדפדפן chrome של גוגל אז כדאי להתקין את התוסף שנקרא  ‪Adblock Plus 
התוסף הזה חוסם פרסומות קופצות (לא ב100 אחוז אבל באחוזי הצלחה גבוהים) וכן חוסם פרסומות ביוטיוב (למי שרואה שיעורי תורה ביוטיוב).

להתקנת התוסף יש להיכנס לתפריט בדפדפן, לחפש קטגוריה בשם "כלים נוספים" ואז ללחוץ על "תוספים".
לאחר מכן נפתח דף חדש, ולמטה בדף יש אפשרות לחיצה של "קבל תוספים חדשים". לחצו על זה.
ואז נפתח שוב דף חדש עם אפשרות לחיפוש. (אם אתם לא מוצאים אז לחצו כאן ותגיע לעמוד החיפוש https://chrome.google.com/webstore/category/extensions?hl=he)
כעת הקלידו בחיפוש את המילים: adblock plus
כעת ייצא לכם כמה אופציות של תוספים. תבחרו את התוסף עם השם הזה ‪Adblock Plus 
רק שימו לב שאתם לוחצים על התקנת התוסף דווקא עם השם הזה ולא שם אחר שדומה לו.

שום אני מבהיר: אינני מעודד שימוש באינטרנט, בטח שלא בדברים בעיתיים. זה נועד רק למי שחייב להשתמש באינטרנט ומשתמש בו לצרכים מותרים כגון מתחזקים שרואים שיעורי תורה וכדומה.
מידע נוסף על האינטרנט הכשר:

1. אתר עתידנו  http://anti-net.co.il


2.  אתר אתחלתא http://atchalta.org/he

3. כתבה מהידברות https://www.hidabroot.org/article/181833לבעלי ערוצי היוטיוב: 

בחלק מן הערוצים ביוטיוב יש פרסומות (לא צנועות) לפני הצגת הסרטון. כדי שלא יופיעו פרסומות לפני הצגת הסרטון, כך ניתן להסיר את הפרסומות מערוצי היוטיוב שלכם:

https://www.youtube.com/advanced_settings
בלינק הזה יש הגדרה של "פרסומות" ויש בה 2 אופציות של לסמן V וי.
בראשון צריך לוודא שאין וי מסומן. 

בשני צריך לוודא שיש וי מסומן.

בקשה לציבור:

בבקשה תפיצו דף זה של אינטרנט לחברים שלכם כדי שגם הם ידעו כיצד לעשות אינטרנט כשר ומסונן. זה נקרא זיכוי הרבים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה